Home   Z życia szkoły   Klub Bezpiecznego Puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Wraz z początkiem września wasze dzieci rozpoczęły  swoją szkolną przygodę. Pierwszy rok w szkole jest bardzo ważny, zarówno dla nich, jak i dla Was. Przed pierwszoklasistami wiele nowych wyzwań i zadań do realizacji. Jest to dobry czas, by porozmawiać z pociechami na temat bezpieczeństwa, nauczyć unikania zagrożeń i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Program przygotowywany jest przez firmę Maspex – producenta kakao Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Mamy nadzieję, że jako Rodzice i Opiekunowie również aktywnie włączycie się w program, by jak najpełniej przekazać dzieciom wiedzę, która pomoże im bezpiecznie i z radością wejść w nowy, nieznany świat.

W ramach „Klubu Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole odbywać się będą zajęcia, uczące Pierwszoklasistów najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Natomiast w listopadzie odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który ma sprawdzić wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa. Wierzymy, że tak utrwalone wiadomości zapewnią Pierwszoklasistom radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy.