Home   Z życia szkoły   Jesienne świętowanie

Jesienne świętowanie

dynia29 września w świetlicy wiejskiej wspólnie z mieszkańcami Szczepanowa bawiliśmy się na święcie ziemniaka i dyni. Pracownicy szkoły i rodzice przygotowali mnóstwo atrakcji. Pan Łucjan Nowakowski zadbał o teren wokół świetlicy, nagłośnienie. Przygotował ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski zamówione przez panią Magdalenę Kudło. Sałatki przygotowały panie: Anna Koralewska, Grażyna Budna, Sylwia Owczarzak, Paulina Ruchaj, Anna Kubalak, Małgorzata Lidmann, Aneta Różańska, Ewa Górna i Magdalena Szymczak. Pyszne ciasta sprzedawane przez panie Aurelię Wojke, Renatę Pacanowską i Paulinę Ławińską upiekły mamy naszych uczniów: Jolanta Banasiak, Maria Futyma, Magdalena Wesołowska, Agnieszka Chróśniak, Katarzyna Grajek, Marzena Różańska, Jolanta Goliwąs, Małgorzata Piwońska, Katarzyna Kurek, Joanna Błażejczak, Grażyna Budna, Zofia Rosińska, Alicja Sadrakuła oraz Maria Rydlewska. Ziemniaki przyniosła pani Danuta Kulska. Z nich pani Małgorzata Piskorska usmażyła smaczne frytki, po które ustawiała się kolejka. Panie Irena Jasiek i Anna Osuch kusiły wspaniałymi kluskami ziemniaczanymi z kapustą. Nie zabrakło aromatycznych zup dyniowych ugotowanych przez panie Agnieszkę Pietrzak i Martę Puzio. Każdy mógł wypić ciepłą kawę lub herbatę. Dzieci ze smakiem zajadały się  cukierkami zakupionymi przez panią Paulinę Puzio.

Pani Dyrektor z dużym powodzeniem sprzedawała świecące gadżety i dżem dyniowy dostarczony przez panią Magdalenę Wesołowską. Panowie Mateusz Szmańda i Dariusz Monkiewicz próbowali swoich sił we wspólnym z dziećmi projektowaniu jesiennej biżuterii. Pani Renata Syty i Katarzyna Kurek pokazywały, jak ozdobić dom stroikiem z kasztanów, jarzębiny liści i innych dostępnych o tej porze roku naturalnych materiałów. Panie Anna Pietraszko i Alicja Jaworska pomagały zrobić jesienne, kolorowe drzewka z gałązek i papieru. Nad przeróżnymi konkursami z wykorzystaniem ziemniaków czuwały panie Ewelina Kulczak i Alicja Sadrakuła. Mile zaskoczyła i  ilość, i pomysłowość wykonania przyniesionych na konkurs lampionów z dyni. Było ich aż 39! Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Ewa Janasek, Aleksandra Świder i Donata Sobkowska. I miejsce zdobył Mikołaj Puzio, II –Blanka Piątek, a III- Gracjan Słupecki. Wyróżnienia zdobyli Zuzanna Sobocińska, Oliwia Lidmann i Borys Koralewski. Twarze w oryginalne wzory malowały panie Milena Jasińska i Joanna Nowak – Fletka. Pani Magdalena Nakielska- Krzemińska uwieczniała nasze świętowanie i opiekowała się wolontariuszkami.