Home   Z życia szkoły   Jesienne święto ziemniaka

Jesienne święto ziemniaka

ziemniak 3 października pani dyrektor wraz z pracownikami serdecznie zaprosiła wszystkich mieszkańców, dzieci na jesienne święto  ziemniaka. Pan Łucjan Nowakowski przygotował ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski. Sałatki zrobiły panie: Olga Krysiak, Magdalena Heinich, Aurelia Wojke, Małgorzata Piwońska i Małgorzata Lidmann. Wielbicielom słodyczy panie: Olga Krysiak, Magdalena Heinich, Marta Puzio, Małgorzata Piwońska, Agnieszka Pietrzak oraz Jolanta Goliwąs upiekły przepyszne ciasta. Panie Irena Jasiek i Anna Osuch nie musiały zachęcać do kupna aromatycznych gofrów. Nad tym ,aby nikomu nie zabrakło kawy ani herbaty czuwała pani Sylwia Dudek. Pani Marzena Sudoł i Milena Jasińska przepięknie malowały dziecięce buzie w barwach jesieni. U pani Beaty Gaczkowskiej można było kupić specjalne balony do tworzenia m.in. postaci zwierząt. Amatorzy zakupów kierowali swoje kroki do pań Aleksandry Świder i Doroty Lucius. Można  tam było nabyć jesienne stroiki i wiele innych niepowtarzalnych artykułów.  W plastycznym kąciku kreatywnym, przy pomocy pani Alicji Jaworskiej i Anny Pietraszko , dzieci malowały liście i  przyklejały na jesienne drzewa. Tworzyły bardzo pomysłowe zwierzaki z kasztanów. Panie Magdalena Nakielska – Krzemińska i Ewa Janasek przeprowadziły „ziemniaczane” konkursy. Mamy obierały ziemniaki, a ich pociechy szukały ukrytych w piasku pyr. Nie było łatwo  skakać na skakance z ziemniakami pod pachami! Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.