Home   Z życia szkoły   IV Piknik Rodzinny

IV Piknik Rodzinny

13 czerwca przy świetlicy wiejskiej odbył się IV Piknik Rodzinny, objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Dąbrowa Pana Marcina Barczykowskiego. Dzięki dobremu sercu i hojności coraz liczniejszej grupy sponsorów na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy :

• Przedsiębiorstwu Handlowemu Katarzyna Tomaszewska – Szczepanowo

• Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Cuiavia – Inowrocław

• Radzie Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Pruszczu Pomorskim – oddział Dąbrowa

• Przedsiębiorstwu Handlowo- Usługowemu „Rol Trans” Andrzej Wcisło – Szczepanowo

• Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu „Trans- Stal” Piotr Grabowski, Andrzej Wcisło – Słaboszewko

• Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” – Dąbrowa

• Pepsico Polska – Żnin

• Sklepowi Spożywczywczemu Magdalena i Sebastian Kudła – Szczepanowo

• Przetwórni Owocowo – Warzywno – Mięsnej „Rafiński” Piotr Rafiński, Alicja Rafińska – Barcin Wieś

• Kwiaciarni „Bratek” Małgorzata, Eugeniusz Hofman – Dąbrowa

• Zofii Podlasz – Szczepanowo

• Rodzicom uczniów z Wójcina, Szczepanowa, Słaboszewa i Mokrego

• Nauczycielom i pracownikom szkoły podstawowej w Szczepanowie

Na piknik zostały zaproszone dzieci uczęszczające do szkoły w Szczepanowie wraz z rodzicami, opiekunami i dziadkami oraz dzieci nieuczęszczające do tutejszej szkoły, ale zamieszkujące okoliczne miejscowości a także uczniowie klasy VI z Zespołu Szkół w Dąbrowie.
Już na wejściu każde dziecko otrzymywało upominek. Dbały  o to panie Donata Sobkowska i Ewa Janasek wypatrując sokolim wzrokiem ,czy każdy milusiński ma na rączce pieczątkę potwierdzającą odbiór niespodzianki.
Aby pięknie wyglądać na pikniki i nie tylko należało podejść do pań Lidii Tarnowskiej i Agnieszki Pietrzak, które w kąciku fryzjerskim wyplatały fantazyjne warkoczyki ku rozpaczy krótkowłosych. A potem przejść do pań Katarzyny Kurek i Marzeny Sudoł, by zachwycić piknikowym makijażem i tatuażem. Takie  niecodzienne uczesanie makijaż można było uwiecznić u pana Konrada Szarego. Artysta malarz w kąciku plastycznym szkicował portrety radosnych piknikowiczów.
Miłośnicy gigantycznych baniek mydlanych szybko odnaleźli drogę do pani Ireny Jasiek chetnie udzielającej rad, co zrobić, by bańki były przeogromne.
Jak co roku oblężenie przeżyło stoisko „Złap kota w worku.” Jak w ukropie uwijali się tam Magdalena Szary, Magdalena Nakielska – Krzemińska i Mateusz Szmańda. Każdy marzył o wygraniu roweru i innych cennych nagród.
Pan Jacek Sytek przygotował dmuchany plac zabaw. Z basenu z kulkami, trampoliny, zjeżdżalni wszystkie dzieci korzystały za darmo.
Wśród wielu atrakcji nie zabrakło łapania rybek (cukierków) na wędkę. Obfite połowy zapewniała pani Milena Rewers.
Miłośnicy koni skorzystali z przejażdżki bryczką. Kolejka do pojazdu pana Karola Kończala była długa… Nikt nie żałował, że swoje odstał.
Pani Anna Pietraszko opiekowała się kącikiem zabaw małego przedszkolaka. Najmłodsi świetnie się bawili wykorzystując swoją wyobraźnię i podpowiedzi pani Ani.
Żądni zakupów licznie odwiedzali stoisko sklepiku szkolnego prowadzonego przez panią Annę i stoisko z zabawkami obsługiwane przez panią Aleksandrę Świder.
Gdy brzuch zaczynał się domagać o swoje, w świetlicy panie Olga  Krysiak, Magdalena Heinich, Małgorzata Piwańska, Aurelia Wojke i Teresa Wiśniewska sprzedawały przepyszne ciasta upieczone przez : Karolinę Orzechowską, Bogusławę Heinich, Annę Koralewską, Dorotę Tuszyńską, Annę Popielarz, Teresę Wiśniewską, Agnieszkę Robaczewską, Ewelinę Krasuską, Magdalenę Heinich, Marzenę Gawrońską, Magdę Gawrych, Magdę Szymczak, Jolantę Goliwąs, Małgorzatę Piwańską, Sylwię Owczarzak, Martę Puzio, Katarzynę Tomaszewską i Małgorzatę Buczkowską.
Tłoczno było wokół wielkiego tortu. Kto tylko miał na niego ochotę otrzymywał słuszny, smakowity kawałek. Ten wypiek to  prezent dla uczestników pikniku od rady rodziców.
Kto wolał konkrety podchodził do pana Macieja Podlasza i dostawał kupował kiełbaskę z grilla. Sałatki do grillowanej wędliny przygotowały panie: Katarzyna Tomaszewska, Sylwia Owczarzak, Joanna Nowak, Anna Kubalak, Małgorzata Lidmann, Olga Krysiak, Aurelia Wojke, Agnieszka Pietrzak, Bogusława Heinich i Marzena Sudoł.
Słodką atrakcją dostępną bezpłatnie była wata cukrowa kręcona przez pana Antoniego Pietrzyńskiego.
Zwolennicy słonych smaków podchodzili do pani Magdaleny Gawrych po popcorn.
O poczęstunek dla zaproszonych gości dbały panie Sylwia Dudek i Barbara Polaszewska. Dzięki ich zorganizowaniu nikomu nie zabrakło przysłowiowego ptasiego mleka.
Podenerwowanych ilością zjedzonych smakołyków przyjmowały w kąciku medycznym panie Zofia Podlarz i Dorota Brończyk. Mierzyła ciśnienie, sprawdzała poziom cukru.
Pani Małgorzata Horka reprezentująca PKO BP oddział Żnin rozdawała upominki dla regularnie oszczędzających w SKO. Przygotowała także mnóstwo konkursów z nagrodami. Wystarczyło wykazać się wiedzą o umiejętnym gospodarowaniu swoimi zasobami finansowymi.
Panie Klaudia Lucius i Edyta Simińska podsumowały projekt „w sześciu krokach po zdrowie na 6” Wręczyły nagrody i dyplomy.
Pan Łucjan Nowakowski dbał o prezentację najnowszych hitów umilających rodzinny relaks na świeżym powietrzu.
Toruński teatr „Pomarańczowy Cylinder” zaprosił wszystkie dzieci w „Podróż po Polsce z Indianą Pląsem i Tonym Szalikiem.” Uczestnicy zabawy przekonali się, że wcale nie trzeba jechać daleko, by poznać wspaniałe krainy, miejscowości i zwierzęta.
W rolę szkolnego fotografa wcieliła się Julia Lucius. Nikt nie umknął przed okiem obiektywu.
Nad całością dwojąc się i trojąc czuwała pani dyrektor Dorota Lucius.

Dochód z pikniku przeznaczony będzie m.in. na zakup sztandaru szkolnego.

dzieci

Autor: Ewa Janasek