Home   Z życia szkoły   Inauguracja obchodów 180. rocznicy istnienia szkoły

Inauguracja obchodów 180. rocznicy istnienia szkoły

25 października pani dyrektor Dorota Lucius zainaugurowała szereg przedsięwzięć związanych ze 180. rocznicą istnienia szkoły w Szczepanowie. Serdecznie powitała zaproszonych gości- panią Helenę Ławińską, wdowę po dyrektorze Edmundzie Ławińskim, panią Olgę Krysiak, przedstawicielkę poprzedniej Rady Rodziców, panią Aurelię Wojke pełniącą funkcję zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców, pana Romana Kurka, zastępcę przewodniczącego Rady Gminy, pana Ryszarda Basę, emerytowanego dyrektora szkoły, pana Romana Pendera, przedstawiciela rodziców, pana Łucjana Nowakowskiego reprezentującego pracowników szkoły i Julię Flig , przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

Po krótkim wystąpieniu pani Dyrektor Oliwia Lidmann przeczytała zapiski z ocalałych kronik szkolnych odzwierciedlające dzieje tej placówki edukacyjnej na przestrzeni prawie dwóch wieków.

Punktem kulminacyjnym uroczystości  było posadzenie  przez gości, pracowników i uczniów 180 cebulek wiosennych kwiatów symbolizujących kolejne lata działalności  szkoły  podstawowej w Szczepanowie.

image003 image004