Home   Z życia szkoły   III Piknik Rodzinny

III Piknik Rodzinny

31 maja przy świetlicy wiejskiej w Szczepanowie odbył się III Piknik Rodzinny- „Stwórzmy razem dobry klimat.” Został objęty honorowym patronatem  pary prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

W przygotowanie imprezy zaangażowani byli nauczyciele oraz rada rodziców we współpracy ze Stowarzyszeniem Witalis. Organizatorzy zaprosili dzieci nie tylko te uczęszczające do szkoły w Szczepanowie, ale także te z okolicznych miejscowości.

Dzięki hojności wielu sponsorów na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji.  Każde dziecko mogło bezpłatnie wyszaleć się na dmuchanym placu zabaw, ćwiczyć salta na trampolinie. Komu jeszcze  mało było ruchu mógł brać udział w zabawach przygotowanych przez aktorów teatru „Pomarańczowy cylinder.” Aby pięknie się prezentować wystarczyło stanąć w kolejce do kącika fryzjerskiego i z fantazyjną fryzurą zająć miejsce do kącika kosmetycznego, gdzie zmieniano wygląd i kolory buziek.

Kto marzył o portrecie dzielnie czekał na swoją kolej w kąciku plastycznym.  Było warto! Chwilę kontemplacji przepięknych szczepanowskich widoków zapewniły przejazdy po okolicy dwoma bryczkami.

W kąciku SKO rozstrzygnięto konkurs na wakacyjną skarbonkę. Rozdano nagrody dla najsolidniej oszczędzających. Pani prowadząca przygotowała  również wiele konkursów  z upominkami dla małych i dużych.

Wszyscy oblegali stoisko ze szczelnie zapakowanymi zagadkowymi drobiazgami. Każdy  po za- kupieniu” kota w worku’’ miał prawo wziąć udział w losowaniu cennych nagród : piłki, małej walizki, dużej walizki . Najbardziej oczekiwanym fantem był jednak rower – obiekt niekończących się westchnień. Niestety zdobyć go mogła tylko jedna osoba.

Przyszli archeolodzy szukali skarbów przy użyciu wykrywacza metali.

Lubiący puszczać bańki mydlane mieli niepowtarzalną okazję wydmuchiwać bańki giganty, pod warunkiem, ze opanowali posługiwanie się profesjonalnym sprzętem służącym do tego celu.

Wędkarze próbowali sił łowiąc na wędkę cukierek. Trzeba było podjąć szybką decyzję, jaki rodzaj przysmaku chce się złapać, bo inni się niecierpliwili. Łowisko bardzo szybko zostało opróżnione.

Aby gości nie dopadł głód w kociołku cygańskim smażył się aromatyczny bigos. Obok apetycznie pachniały kiełbaski z grilla. W świetlicy czekały przepyszne ,różnorodne sałatki.  Łasuchów kusił ogromny wybór ciast, a prawdziwym rarytasem okazał się wielki tort.

Drobne przekąski można było także nabyć w sklepiku szkolnym. Stoisko oferowało również długopisy ze szkolnym logo za jedyne 2zł.

Lubiący rękodzieło  mieli możliwość zakupu wyrobów wykonanych przez rodziców lub nauczycieli.

Można było nabyć serwetki, świeczniki albo  unikatowe podkładki pod talerze i kubki.

Dla każdego dziecka został przygotowany  darmowy upominek. Jego odbiór potwierdzała pieczątka z uśmiechniętą buzią.

Bojący się wzrostu ciśnienia z powodu nadmiaru atrakcji meldowali się w kąciku medycznym. Tam panie mierzyły ciśnienie, proponowały optymalną dietę, badały cukier oraz mierzyły i ważyły.

W tle przez cały czas brzmiała starannie dobrana  i odpowiednio nagłośniona piknikowa muzyka zachęcając do zabawy.

Nad całością czuwała, nieustannie krążąc wokół  kącików , pani dyrektor.

One Comment