Home   Z życia szkoły   II Piknik Rodzinny

II Piknik Rodzinny

8 czerwca wszyscy chętni mogli wziąć udział w II Pikniku Rodzinny, którego hasło brzmiało „Stwórzmy razem dobry klimat.” Organizacją imprezy zajęli się pracownicy Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie, rodzice uczniów, Stowarzyszenie „Witalis”. Piknik miał charakter imprezy sportowo – rekreacyjnej. W swoim założeniu miał zachęcać dzieci i ich rodziców do wspólnego aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspierał także wszechstronny rozwój najmłodszych, ich talenty i zainteresowania. Stał się atrakcyjną formą promocji i reklamy miejscowej szkoły.
O godzinie 14.00 pani dyrektor Dorota Lucius powitała bardzo serdecznie wszystkich gości i w imieniu organizatorów zaprosiła do wspólnej zabawy. A atrakcji było co niemiara!
Na dobry początek w rozrywkowym repertuarze zaprezentowała się orkiestra dęta z Gąsawy, w której gra nasza uczennica Wiktoria Podsiedlik. Dyrygował pan Jacek Jackowski.
Potem uczniowie wystąpili w inscenizacji pt. „Paryż malowany słowem i muzyką.” Udowodnili, że pot -rafią zatańczyć wszystko, od hip- hopa po kankana. Ogromny aplauz towarzyszył występowi Hani Orzechowskiej, zdobywczyni głównej nagrody na festiwalu „Foremka” w Barcinie. Dziewczynce akompaniował Mateusz Saran.
W kąciku fryzjerskim pani Lidia Tarnowska wyczarowywała fantazyjne fryzury z warkoczyków. Kto miał chęć na zmianę wizerunku oddawał się w ręce Martyny Jeż i Kingi Gawrońskiej. Nastolatki wykonywały artystyczne makijaże oraz przyklejały kolorowe tatuaże.
Młodsi uczestnicy szaleli na dmuchanym placu zabaw przygotowanym przez pana Jacka Sytka. Przyszli naukowcy i odkrywcy, pod czujnym okiem pani Ireny Jasiek, mogli wykonać doświadczenia chemiczne i fizyczne. Laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Na najmłodszych czekała pani Magdalena Szary. Czuwała nad połowem pysznych cukierków. Każdy mógł złapać na wędkę ulubiony rodzaj słodkości. Kto chciał sprawdzić wiedzę z różnych dziedzin, podchodził do pani Aleksandry Świder. Mimo podstępnych pytań koło fortuny obdarzało szczodrze słodyczami.
Zabawę „Złap kota w worku” prowadziły panie Katarzyna Kurek i Joanna Nowak. Nagrodę główną w kategorii dzieci zdobył Radosław Pender, w kategorii dorośli pani Emilia Żmudzińska.
Ceniący ruch i rywalizację sprawdzali swoje umiejętności sportowe u pani Magdaleny Nakielskiej – Krzemińskiej i pana Mateusza Szmańdy. Pani Małgorzata Horka w kąciku SKO wręczyła nagrody dla systematycznie oszczędzających. Przygotowała również i przeprowadziła konkurs wiedzy o bankowości dla dzieci i dorosłych.
Nikt nie odszedł głodny, ponieważ zadbano także o podniebienia. Przepyszne ciasta nęcące kolorami tęczy i roztaczające wokół niesamowite aromaty upiekli rodzice: Małgorzata Buczkowska, Magdalena Szymczak, Agnieszka Chrośniak, Olga Krysiak, Sylwia Podlasz, Elżbieta Kurek, Agnieszka Robaczewska, Elwira Stępień, Sylwia Dudek, Sylwia Bergmann, Sylwia Podsiedlik, Aurelia Wojke, Hanna Pracka, Joanna Kaźmierczak, Bogumiła Heinich, Lidia Sobocińska, Danuta Kaźmierczak, Wioletta Bonkowska, Marzena Gawrońska, Magdalena Gawrych, Grażyna Orzechowska, Ewelina Krasuska, Marlena Piwońska, Magdalena Piątek. Watę cukrową białą i różową polecał pan Kawczyński.
Kto ceni konkretne pożywienie stał w kolejce po kiełbaskę z grilla profesjonalnie obsługiwanego przez pana Macieja Podlarza.
Nie sposób nie wspomnieć o sponsorach . Bez nich ten piknik nie byłby tak wspaniały. Bardzo gorąco dziękujemy:
– Pepsico Polska – Zakład Produkcyjny Żnin
– Przetwórnia owocowo – warzywno – mięsna „Rafińscy” Barcin Wieś