Home   Z życia szkoły   ICT in School Education

ICT in School Education

Nauczyciele z naszej gminy w czasie ferii zimowych szkolili się za granicą. Szkolenia finansowane są z funduszy europejskich.
 szkoleniu „ICT in School Education” w Portugalii udział wzięli: Violetta Stokfisz i Wioletta Górna z Zespołu Szkół w Dąbrowie oraz Magdalena Szary i Mateusz Szmańda ze Szkoły Podstawowej w Szczepanowie.
Szkolenie miało na celu doskonalenie efektywnego korzystania z technologii informatycznych w procesie nauczania, a także poprawę znajomości języka angielskiego oraz otwarcie na współpracę międzynarodową.
Uczestnicy szkolenia mogli przekonać się, jak wygląda system edukacji w Portugalii i poznać nowe metody pracy stosowane w innym kraju.  Udało się także zaplanować wraz z portugalskimi nauczycielami z Escola Basica de Apulia pierwszy projekt eTwinning, czyli międzynarodową współpracę uczniów.
Wyjazd na szkolenie był możliwy  dzięki aktywności gminy w pozyskiwaniu środków unijnych. Pochodziły one z Europejskiego Funduszu Społecznego, z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Tekst: Beata Perera