Home   Z życia szkoły   Gminne obchody Dnia Niepodległości

Gminne obchody Dnia Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Mateuszem Szmańdą i Ewą Janasek włączyli się w gminne obchody Dnia Niepodległości. O godzinie 13:00 w kościele NMP Królowej Polski w Dąbrowie rozpoczęła się msza za ojczyznę, którą uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gąsawy.Po mszy zespół NatanaEL ze Szczepanowa zaśpiewał pieśni patriotyczne. Wszyscy zebrani w uformowanym pochodzie przeszli pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbył się apel poległych przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Dąbrowie. Harcerze  – Martyna Kubiak, Stanisław Kurek, Dawid Gawrych oraz Olaf Piątek nieśli pod monument zapalone znicze.  Następnie delegacje złożyły wieńce. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Ratajczak, Kinga Piwańska i  Przemysław Kurek. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Dąbrowa serdecznie podziękował za udział w obchodach upamiętniających 11 listopada 1918 roku.