Home   Z życia szkoły   Festiwal na Rok Wodnego Smoka

Festiwal na Rok Wodnego Smoka

16.11.2012r. muzycy z filharmonii zaproponowali nam spotkanie z kulturą i sztuką krajów azjatyckich. Koncert zatytułowany był „Festiwal na Rok Wodnego Smoka”. Gościliśmy w naszej szkole trzy Chinki. Jedna z pań uczyła nas wymawiać po chińsku dzień dobry, dziękuję, kocham cię. Mieliśmy kłopoty z opanowaniem właściwej intonacji. Z dużym zaangażowaniem próbowaliśmy liczyć do 10. Nie było to łatwe! Zaśpiewaliśmy refren piosenki o sianiu słońca. Wybrane przez panią prowadzącą koncert nauczycielki wskazały trzy grzeczne, dobrze się uczące osoby. Te uczennice w nagrodę otrzymały kartki z zapisanymi po chińsku swoimi imionami. Jedna z Chinek wykonała taniec bardzo różniący się od tych tańczonych w Europie i Polsce. Z zapartym tchem śledziliśmy ruchy ciała tancerki, a szczególnie pracę rąk. Wybrani pracownicy szkoły zmagali się z przełożeniem pałeczkami kulek ryżowych z miseczki na dłoń. Błyskawicznie zrobiła to pani Magdalena Nakielska- Krzemińska. Mówiliśmy także o chińskim zodiaku, w którym ważny jest rok urodzenia. Poszczególnym latom przyporządkowuje się określone zwierzę. To był świetny koncert!