Home   Z życia szkoły   Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia

logoJednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia w dniu 25 września 2015 roku to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów TM. Byli to: Anna Bidzińska, Błażej Heinich, Kinga Szmańda, Patrycja Haręcka, Małgorzata Robaczewska, Kacper Piwoński, Oliwia Lidmann, Agata Płocińska Tomasz Popielarz.

Uczniowie klas I-VI losowali zestawy i w ciągu wyznaczonego czasu musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu przystąpiły 74 osoby w tym 10 dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 29 uczniów i 4 dorosłych. Uczniowie którzy w swoich grupach wiekowych najszybciej i prawidłowo rozwiązali wylosowane przykłady otrzymali nagrody (obrazki piaskowe). Wszyscy uczniowie którzy zdali pomyślnie egzamin otrzymali certyfikaty i pamiątkowe medale, a dorośli tylko medale:

certyfikat medal

Najlepsi uczniowie w klasach to:

Klasa I – Natalia Szmańda

Klasa II – Andrzej Kurek