Home   Z życia szkoły   Dzień Patronki

Dzień Patronki

7 listopada uczciliśmy 147 rocznicę urodzin patronki naszej szkoły, Marii Skłodowskiej-Curie .Pani dyrektor przywitała wszystkich zebranych i zapowiedziała, że począwszy od przyszłego roku szkolnego, właśnie w tym dniu, będzie wręczana statuetka „Uczeń z pasją”. Otrzymają ją uczniowie spełniający warunki określone w regulaminie dostępnym w szkole i na stronie internetowej szkoły.

Następnie uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach ogłoszonych przez samorząd uczniowski, zaprezentowali swoje prace. Najlepszą prezentację multimedialną o patronce przygotował Bartłomiej Bonkowski . II miejsce zajęła Kinga Szmańda i Justyna Kruzel. III miejsce przypadło Kacprowi Piwańskiemu i Oliwii Rosińskiej .Najpiękniejsze listy opisujące zmiany, jakie dokonały się w szkole, w ciągu ostatniego roku napisali: Radosław Pender, Julia Flig, Oliwia Teper i Tomasz Popielarz. Ci uczniowie otrzymali nagrody. Pozostali zadowolili się nagrodą pocieszenia. Byli to Filip Szymczak, Kuba Szymczak oraz Kamil Chróśniak.

I w końcu nadszedł najbardziej wyczekiwany moment , czyli pokaz doświadczeń. Przeprowadzane były pod czujnym okiem pani Ireny Jasiek i jej asystentów. Zapoznaliśmy się z eksperymentami dotyczącymi elektryzowania ciał, siły tarcia. Nie mieliśmy pojęcia, ile radości może sprawić ciecz nienewtonowska składająca się z mąki ziemniaczanej zmieszanej z wodą. Wielki aplauz wzbudziły bańki i dym uzyskane z suchego lodu. Przy okazji tego doświadczenia poznaliśmy nowe słowo – sublimacja.

Na zakończenie pokazu obserwowaliśmy wybuchającą coca- colę. Taki niesamowity efekt można uzyskać wrzucając do napoju mentosy. Syci wrażeń skonsumowaliśmy rogale z piekarni państwa Mrówczyńskich z Gąsawy.