Home   Z życia szkoły   Dzień Patronki i Uczeń z pasją

Dzień Patronki i Uczeń z pasją

Dziś obchodziliśmy Dzień Patronki. Uczniowie klasy piątej razem z panem Dariuszem Monkiewiczem przygotowali inscenizację, która opowiadała o niezwykłym, przepełnionym pracą życiu Marii Skłodowskiej – Curie. Podkreślała jej bezinteresowność i dobroć. Piątoklasiści  zaskoczyli nas odczytaniem wiersza autorstwa wybitnej uczonej. Okazało się ,że miała wiele talentów.  Całość ubarwiły piosenki przedstawiające ważne momenty z biografii noblistki.

Po przedstawieniu pani dyrektor Dorota Lucius po raz czwarty wręczyła statuetkę „Uczeń z pasją”. W tym roku otrzymała ją Hanna Orzechowska między innymi za aktywny udział w różnego rodzaju uroczystościach nie tylko szkolnych, ale również gminnych.