Home   Z życia szkoły   „Drzwi otwarte” Zespołu Szkół w Dąbrowie

„Drzwi otwarte” Zespołu Szkół w Dąbrowie

30 kwietnia klasa V i VI zostały zaproszone do Zespołu Szkół w Dąbrowie na „Drzwi otwarte”. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć klasy, bibliotekę, salę gimnastyczną, siłownię oraz boiska szkolne. Obserwowali również fragmenty lekcji. Na języku angielskim układali z puzzli flagę angielską. Zespół, który był najszybszy otrzymał w nagrodę długopisy. Pani od matematyki poprosiła o ocenę makiet pokojów. Każdy głosował na wybraną przez siebie pracę. Pan dyrektor zapoznał gości z dziennikiem elektronicznym. Pokazał, jak pracują kamery pokazujące obraz z korytarzy i boiska. Wyjaśnił, że służą one zapewnianiu bezpieczeństwa uczniom. Nasi uczniowie mieli także okazję przyjrzeć się z bliska egzotycznym gadom i pająkom. Usłyszeli wiele ciekawostek o ich życiu i zwyczajach. Przyszli gimnazjaliści obejrzeli uroczysty apel poświęcony świętu pracy, świętu flagi i świętu uchwalenia konstytucji 3 maja. Po apelu zwycięzcy konkursu o bezpieczeństwie ruchu drogowego zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód. W szkolnej stołówce uczniowie dostali herbatę i batonik. W drodze powrotnej piątoklasiści i szóstoklasiści obejrzeli w Słaboszewku wystawę obrazów pana Konrada Szarego.