Home   Z życia szkoły   „Do You Work Here?”

„Do You Work Here?”

Trzeciego grudnia o godz. 14:00 sala gimnastyczna w naszej szkole do złudzenia przypominała popularny supermarket „Biedronka.” Porozstawiane na półkach puszki Coca Coli oraz duże paczki pysznych chipsów przykuwały wzrok i uwagę niejednego obserwatora.
Wszystko to za sprawą gminnego konkursu z języka angielskiego „Skecze 2012”, który odbył się tego dnia w naszej szkole. Jak co roku uczestniczyli w nim uczniowie i uczennice z klas VI z terenu gminy Dąbrowa, których zadaniem było jak najpiękniej zaprezentować ten sam skecz w języku angielskim.
Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł: „Do You Work Here?” („Czy ty tu pracujesz?), a jego akcja toczyła się w „Biedronce.” Wszyscy uczestnicy konkursu dzielnie zmagali się z niełatwą rolą sprzedawcy i klienta.
Marek Białozor oraz Hubert Marcinek wystąpili jako przedstawiciele szkoły podstawowej w Słaboszewie. Naszą szkołę reprezentowały: Kinga Bergmann i Martyna Siarka, które wykazały się bardzo dobrą i poprawną znajomością języka angielskiego oraz świetną grą aktorską. Uczniowie z obu powyższych szkół ćwiczyli przed występem pod czujnym okiem pani Magdaleny Szary. Szkołę w Dąbrowie reprezentowali: Dariusz Kasznia i Emilian Rosiński, których do występu przygotowała pani Renata Niedźwiecka.
Po długich debatach jury w składzie: pani dyrektor Dorota Lucius oraz pani Violetta Sztokfisz (nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Dąbrowie) przyznało I miejsce wszystkim uczestnikom konkursu. W długoletniej historii konkursów skeczy takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy. Pani Sztokfisz podkreśliła, że wszyscy równie pięknie odegrali swoje role i zasłużyli na tę nagrodę. Jury dodatkowo pochwaliło uczennice naszej szkoły: Kingę Bergmann i Martynę Siarkę, za najlepszą grę aktorską podczas występu.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę dyplomy oraz książki w języku angielskim i oczywiście żelazną porcję chipsów. Na koniec wszyscy aktorzy wraz z opiekunami i panią dyrektor zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Gratulacje dla Kingi i Martyny.
Następny przegląd skeczy w języku angielskim za rok.