Home   Z życia szkoły   Dni Roberta Schumana

Dni Roberta Schumana

untitledDnia 9 maja 2016 roku uczniowie klas szóstych ze Szczepanowa i Słaboszewa udali się do Zespołu Szkół w Dąbrowie aby uczcić  Roberta Schumana, patrona gimnazjum . Powitano nas występem który był bardzo interesujący . Opowiadał o dokonaniach Schumana oraz o krajach takich jak : Luksemburg , Niemcy , Francja , Belgia , Włochy oraz Holandia.

Gdy obejrzeliśmy ten inspirujący apel, udaliśmy się do klas, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych  krajach. Te informacje przygotowały klasy gimnazjalne. Udekorowały także własne sale w stylu danego kraju , było trzeba bardzo uważać, gdyż na końcu było podsumowanie w formie quizu, w którym wygrywaliśmy nagrody .

Kiedy odwiedziliśmy wszystkie kraje udaliśmy się na poczęstunek ,po nim poszliśmy zwiedzać korytarze i wysłuchaliśmy opowiadań pana dyrektora Pawła Brzykcego. Były bardzo ciekawe i zachęcające do zapoczątkowania nauki w tej szkole .

Wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi o nową wiedzę.

Tekst: Błażej Heinich i Kacper Piwoński