Home   Z życia szkoły   Dni Pamięci Męczenników

Dni Pamięci Męczenników

scena21 września obchodziliśmy 78. rocznicę pomordowania, na początku II wojny światowej, mieszkańców Szczepanowa. Chór Szczepanowianie przedstawił uczniom i pracownikom naszej szkoły montaż słowno – muzyczny pt. „Okupacja w piosence” wyreżyserowany przez pana Sebastiana Owczarzaka. Wspaniała gra aktorska  pozwoliła przenieść się oglądającym  w okupacyjną rzeczywistość, dostrzec różne postawy Polaków wobec Niemców. Poczuć emocje, rozterki, jakie towarzyszyły naszym rodakom w tamtym trudnym czasie.  O wielkim wzruszeniu i ciepłym przyjęciu  świadczyły niemilknące oklaski.

O godzinie 17. W kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św. w intencji tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Tradycyjnie została wręczona Nagroda im. Ks. Michała Rólskiego. W tym roku laureatem został Norbert Naborczyk. Potem nastąpiło uroczyste przejście na cmentarz parafialny, gdzie odbył się Apel Poległych i zostały złożone wieńce na grobowcu Pomordowanych. Naszą szkołę reprezentowali pani Dyrektor Dorota Lucius, pani Irena Jasiek , pani Anna Pietraszko oraz pan Mateusz Szmańda z harcerzami.

23 września odbył się rajd pamięci męczenników . O godzinie 10.00 po złożeniu kwiatów na grobie ks. M. Rólskiego, Albina Koracha i współpomordowanych  rozpoczął się wymarsz ze Szczepanowa. Na mecie w Słaboszewie, po złożeniu kwiatów na grobie ks. Zenona Niziólkiewicza, uczestnicy spożyli wspólny posiłek i odebrali nagrody. Opiekunkami naszej jedenastoosobowej grupy były panie Alicja Jaworska i Katarzyna Kurek.