Home   Z życia szkoły   Czytanie “Lalki” w naszej szkole

Czytanie “Lalki” w naszej szkole

Lalka-pieczątka10 września o godzinie 11.00 przyłączyliśmy się do akcji wspólnego czytania klasyki literatury polskiej. Akcja została objęta Honorowym Patronatem pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser- Dudy. Najpierw Kinga Szmańda i Anna Bidzińska przybliżyły słuchaczom postać Bolesława Prusa, ciekawostki z jego życia .Następnie odcinek 10 „Lalki” czytała grupa dwupokoleniowa – pani dyrektor Dorota Lucius, nauczyciele: pani Anna Pietraszko i pan Mateusz Szmańda oraz uczennica klasy piątej Oliwia Rosińska. Każdy z czytających otrzymał gromkie brawa. Ci, którzy przynieśli swoje egzemplarze powieści, cieszyli się z pamiątkowego stempla potwierdzającego udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania. Dzieciom pieczątka została wbita w zeszyty do j. polskiego. Nad narodowym czytaniem w naszej szkole czuwały panie Donata Sobkowska i Ewa Janasek.