Home   Z życia szkoły   Cygańska biesiada

Cygańska biesiada

Nasi uczniowie  wzięli licznie udział w VII Biesiadzie Artystycznej w Słaboszewku. W tym roku tematem przewodnim była kultura romska. Młodzież przygotowała inscenizację bajki cygańskiej pt.”Cygan w sądzie”. Publiczność zachwyciła się przepięknym układem tanecznym, kolorowymi  strojami  i śpiewem zaprezentowanym przez dzieci ze Szczepanowa na  słaboszewskiej scenie.  W naszym taborze nie zabrakło cygańskiego kociołka ze smakowitym bigosem. Cyganki słyną z urody, więc wszyscy chętni , którzy zawitali w naszym taborze wychodzili oryginalnie uczesani i umalowani. Aby zachować w pamięci swój nowy image wystarczyło ustawić się w kolejkę po portret. Miłośnicy wielkich baniek mydlanych mogli próbować swoich sił w wydmuchiwaniu gigantów. Dzieci spragnione łakoci łowiły je na wędkę i tak pokrzepione mogły sprawdzać swoją zręczność  na przygotowanym do tego celu stanowisku. Każdy mógł zajrzeć w swoją przyszłość wróżąc z kart lub losując wróżbę. Mimo niezbyt gorącej aury wszyscy świetnie się bawili.