Home   Z życia szkoły   Country and western

Country and western

W piątek, 10 czerwca oraz w środę, 22 czerwca naszą szkołę odwiedził Amerykanin – pan Robert Rovira. 10 czerwca prowadził zajęcia z kl. I i IV, w czasie  których przedstawił w języku angielskim prezentację dotyczącą USA oraz elementów ubioru używanych w czasie wykonywania tańców do muzyki w stylu country and western. Uczył również tańca wykonywanego przy tego rodzaju muzyce. 22 czerwca, pan Robert przeprowadził podobne zajęcia z klasą piątą. Natomiast kl. IV i VI, które miały zajęcia z panem Robertem już 10 czerwca, mogły obejrzeć kolejną prezentację, tym razem poświęconą różnym rodzajom muzyki w Stanach Zjednoczonych. Po obejrzanej prezentacji, uczniowie mieli za zadanie odgadnąć rodzaj usłyszanej muzyki. Klasa III miała okazję obejrzeć prezentację o Nowym Jorku,  z którego pochodzi pan Rovira, oraz również uczyła się tańca do muzyki w stylu country and western.                                                                                                                            Zajęcia wszystkim bardzo się podobały. Uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.         Panu Robertowi bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas, wzbogacenie naszych umiejętności językowych i poszerzenie wiedzy o kulturze USA.

Tekst: Magdalena Szary