Home   Z życia szkoły   Bezpieczne wakacje

Bezpieczne wakacje

policja14 czerwca starszy sierżant Magdalena Pollak przeprowadziła dla naszych uczniów pogadankę na temat bezpiecznych wakacji.  Celem ogólnopolskiej akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Przypomniała, jak należy się zachować nad wodą, w górach. Dlaczego wychodząc w góry, w miejscu pobytu zostawia się wiadomość o trasie wycieczki. Zwróciła uwagę na ochronę skóry podczas upalnych letnich dni. Przypomniała o ograniczonym zaufaniu w stosunku do obcych osób, które mogą podejmować próby uzyskania istotnych informacji od dziecka. Zachęcała do zapisania pod skrótem ICE numeru telefonu do najbliższej osoby, która mogłaby w razie np. wypadku przekazać służbom ratowniczym wszystkie niezbędne dane.

Kliknij na plakacie, aby obejrzeć zdjęcia:

bezpieczne wakacje