Home   Z życia szkoły   Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci

Znalezione obrazy dla zapytania policjaPrelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci  wygłosili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Mogilnie. Uświadomili  dzieciom, jakie zagrożenie niesie ze sobą Internet: nękanie w sieci, uzależnienie od Internetu, uszczerbki na zdrowiu, problemy psychospołeczne, zaburzenie relacji interpersonalnych, kontakt ze szkodliwymi treściami oraz nieświadome udostępnianie danych. Podpowiedzieli ,jak zareagować, gdy zauważą, że wobec kogoś jest stosowana cyberprzemoc i co grozi osobom stosującym wobec innych tę formę przemocy. Każdy powinien pamiętać, że używając Internetu nie jesteśmy anonimowi.
Młodsi uczniowie otrzymali dokument „Nasza umowa o Internecie”, który podpiszą razem z rodzicami.