Home   Z życia szkoły   Barbórka

Barbórka

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczepanowie chciała podziękować naszym górnikom ze Szczepanowa i okolic za ich całoroczną ciężką pracę w kopalni. 13 grudnia, w piątek, nasza społeczność szkolna, obchodziła Barbórkę. Z rana odbył się apel barbórkowy, przygotowany przez Panią Małgorzatę Piskorską, w którym wzięli udział uczniowie IV i VIII klasy, zerówka z Panią Katarzyną Kurek, a także grupa przedszkolna Pani Joanny Nowak – Fletki. Dzieci pięknie czytały, recytowały, tańczyły i grały na instrumentach. Na koniec były życzenia. Uczniowie klasy IV wręczyli, zaproszonemu górnikowi, pracę plastyczną. Po występach wysłuchaliśmy naszego gościa Pana Mariana Zetlera, nadsztygara do spraw górniczych z Cementowni Kujawy. Pan Marian opowiadał o swojej pracy, amonitach i muflonach. To było ciekawe doświadczenie dla każdego!

Autor: Małgorzata Piskorska