Home   Z życia szkoły   „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

„Bądźcie świadkami miłosierdzia”

dzien-papieski6 października klasa 6 razem z panią Donatą Sobkowską przybliżyła nam przesłanie tegorocznego XVI Dnia Papieskiego –  „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Hasło nawiązuje do decyzji papieża Franciszka o ogłoszeniu bieżącego roku kościelnego Jubileuszem Miłosierdzia.

Na początku został przeprowadzony wywiad. Pytano, czym jest miłosierdzie. Jak dzieci je rozumieją. Potem wszyscy odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II, czyli „Barkę”. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali swoje prace plastyczne pt. ”Chcemy być miłosierni” i opowiadali, jakie dobre uczynki na nich namalowali. Następnie szóstoklasiści przypomnieli uczynki miłosierne. Zaapelowali, aby miłosierdzie było obecne w naszym życiu codziennie.

Na podsumowanie uroczystości zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży.

image001 image002 image003 image004 image005 image006 image007