Home   Z życia szkoły   Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

8 listopada od audycji muzycznej zatytułowanej „Jeszcze Polska nie zginęła’’ rozpoczęliśmy obchody 100. Rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Artyści udowodnili, że za pomocą muzyki można walczyć, sprzeciwiać się zaborcom i wzbudzać nastroje patriotyczne. Wysłuchaliśmy kompozycji Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza oraz Ignacego Paderewskiego. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego’’.

Pani Renata Syty wraz z uczniami klasy 8. przygotowała program artystyczny pt. „Niepodległa od stu lat. 1918 – 2018’’. Uczniowie słowem i pieśnią przybliżyli szkolnej społeczności najważniejsze wydarzenia z tamtych lat, zarówno te radosne, jak i tragiczne. Przygotowana przez ósmoklasistów prezentacja multimedialna pięknie zilustrowała wspomniane fakty historyczne.

9 listopada chór „Szczepanowianie” wzruszył nas wyśpiewaną historią dążenia Polaków do odzyskania wolnego kraju. Usłyszeliśmy wiele pieśni żołnierskich i legionowych. Do wspólnego śpiewu włączyli się uczniowie i pracownicy szkoły. Występ zakończył się odśpiewaniem pieśni religijno – patriotycznej „Boże coś Polskę”.

O 11.11 włączyliśmy się w akcję „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

11 listopada podczas gminnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości pod Pomnikiem Niepodległości wiązanki złożą: pani dyrektor Dorota Lucius oraz druh Mateusz Szmańda z harcerzami – Julią Krysiak i Kingą Kubalak; druhna Aleksandra Świder z zuchami – Julią Tomaszewską, Mają Prusinowską i Oskarem Piwońskim. Przy pomniku wartę pełnić będą: Natalia Kubalak i Kamil Chróśniak. Pan Dariusz Monkiewicz będzie opiekował się pocztem sztandarowym w składzie: Kamil Krysiak, Oliwia Rosińska i Magdalena Rydlewska.