„Nasza lekkoatletyczna duma” Julia Krysiak , uczennica klasy VII

Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczepanowie

Julia Krysiak , uczennica  klasy VII trenuje lekkoatletykę pod okiem trenera Andrzeja Luzaka i Rafała Moritza w sekcji lekkoatletycznej BOSIR Barcin od lipca 2017 roku.

Osiągnęła sukcesy rangi ogólnopolskiej i wojewódzkiej. W czerwcu 2018 roku brała udział w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych , w których zajęła V miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,69. W kolejnym roku ponownie uczestniczyła  w/w zawodach, gdzie wywalczyła VI miejsce z wynikiem 4,80.

W 2019 roku reprezentowała województwo kujawsko – pomorskie na ogólnopolskich zawodach Nestle Cup w Warszawie, które ukończyła na V miejscu z wynikiem 4,97 – najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. W tych samych zawodach wzięła również udział w sztafecie 8×200 i jako drużyna zdobyła IV miejsce w kategorii U14.

Julia jest dwukrotną Mistrzynią Województwa Kujawsko-Pomorskiego w latach 2019 i 2020!!!

W październiku 2019 roku otrzymała statuetkę SKOCZKA PAŁUK.

W listopadzie zeszłego roku została powołana do kadry wojewódzkiej . W ramach kadry była za zgrupowaniu lekkoatletycznym w Mikoszewie.

Od 2020 roku zmieniła swoją kategorię wiekową z U14 na U16.

Cieszymy się , że taki talent zrodził się w naszej szkole , na lekcjach wychowania fizycznego J Gratulujemy sukcesów i życzymy ich jak najwięcej w nowej kategorii wiekowej U16.

Julia, wspinaj się „po drabinie lekkoatletycznej” jak najwyżej i zdobywaj najwyższe szczyty sportowe!!!

Powodzenia!!!!

Autor: Magdalena Nakielska-Krzemińska