Home   Z życia szkoły   Patriotyczna Biesiada Artystyczna

Patriotyczna Biesiada Artystyczna

biesiada110 czerwca w dworku w Słaboszewku odbyła się Patriotyczna Biesiada Artystyczna. Nasza szkoła miała swoje stoisko, na którym można było kupić rogaliki ozdobione narodowymi symbolami, słodko pachnące gofry, przysmak świętokrzyski, popcorn lub pajdę chleba z ogórkiem. Najwięcej pracy miały panie przygotowujące sok jabłkowy sprzedawany od ręki. Lubiący biżuterię mogli wzbogacić swoją kolekcję o patriotyczną bransoletkę. Maluchy bawiły się na kocu albo łowiły cukierki. Nie zabrakło balonowych zabawek. Kolejka ustawiała się do malowania twarzy. W makijażu dominowały barwy biało-czerwone. Czwartoklasiści w strojach z lat dwudziestych minionego wieku uświetnili gminne występy artystyczne. Wielki aplauz publiczności wzbudził pokaz charlestona w wykonaniu dzieci i pana Dariusza Monkiewicza, który przygotował ten pokaz. Pan Mateusz Saran przygrywał na akordeonie Hannie Orzechowskiej a druh Mateusz Szmańda akompaniował na gitarze  Oliwii Rosińskiej, Oliwii Lidmann, oraz Indze Rosińskiej. Nasze druhny brały udział w przeglądzie piosenek patriotycznych „Śpiewamy dla Ojczyzny.” Aleksandra Kaźmierczak, Patrycja Rydlewska i Mikołaj Puzio odebrali nagrody za udział w konkursie plastycznym na 100- lecie niepodległości.