Home   Z życia szkoły   Wybuchowe urodziny

Wybuchowe urodziny

urodz7 listopada, w dniu 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej – Curie, w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych. Po wysłuchaniu wybranych informacji z biografii wielkiej uczonej  Julia Flig i Oliwia Rosińska zaprosiły do aktywnego  udziału w eksperymentowaniu. Uczniowie klas 5-7: Michalina Basa, Julia Krysiak, Oskar Sobociński, Wiktor Mikulski, Kuba Szymczak, Tomasz Popielarz, Filip Wiśniewski, Kacper Chróśniak, Magdalena Rydlewska, Natalia Kubalak, Kamil Krysiak i Radosław Pender zaprezentowali 11 doświadczeń o pobudzających wyobraźnię nazwach, np. „Wąż faraona” czy „Statek Kolumba.’’ Wywoływali chętnych, których nie brakowało, do pomocy przy dobieraniu i  mieszaniu składników niezbędnych w danym pokazie. Każdy uczeń otrzymał rogalika. Zostały one upieczone przez rodziców na tę niepowtarzalną okazję. Przy wyjściu z sali wszyscy otrzymali karty konkursowe dotyczące dat z życia noblistki. Po udzieleniu odpowiedzi kartki trzeba wrzucić do urny. Pani Dyrektor obiecała ufundować cenne nagrody. Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Irena Jasiek.