Home   Z życia szkoły   Święto Patronki

Święto Patronki

7 listopada w radosnym nastroju obchodziliśmy Święto Patronki – Marii Skłodowskiej – Curie. Radość uczniów znacznie przybrała na sile, gdy pani Dyrektor ogłosiła, że z okazji dzisiejszego święta jest dzień bez ocen niedostatecznych, nie ma sprawdzianów ani zadania domowego. Oliwia Rosińska i Radosław Pender wcielili się w role państwa Curie. Przybliżyli nam życiorys tego niezwykłego małżeństwa. Następnie została po raz drugi przyznana statuetka „Uczeń z pasją.” W tym roku otrzymała ją Oliwia Lidmann. Potem obejrzeliśmy film o Marii Skłodowskiej – Curie z serii „Było sobie życie…’’ Na koniec uroczystości uczniowie klasy szóstej rozdawali wychodzącym z sali cukierki. Nad całością czuwała pani Irena Jasiek.