Home   Z życia szkoły   I rocznica kanonizacji Jana Pawła II

I rocznica kanonizacji Jana Pawła II

Uczniowie klasy piątej postanowili uczcić I rocznicę ogłoszenia Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi. Samodzielnie wybrali teksty i przygotowali uroczysty apel. Najpierw pani Donata Sobkowska przytoczyła fragment Testamentu – duchowego przesłania papieża Polaka. Potem piątoklasiści przypomnieli wybrane fakty z życiorysu Karola Wojtyły. Były one przeplecione wzruszającymi pieśniami o polskim świętym. I znów zabrzmiały słowa z Testamentu mówiące o pożegnaniu z Ojczyzną. Z tekstem wspaniale współgrała piosenka „Polskie kwiaty” zaśpiewana przez uczniów klasy III. Sławi ona piękno polskiej ziemi, za którą Jan Paweł II tak bardzo tęsknił.