Klasy V i VI wraz z panią Donatą Sobkowską i panem Mateuszem Szmańdą przygotowały uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II. Apel szczególny , bo ostatni przed kanonizacją. Tegoroczny 13 Dzień Papieski przebiega pod hasłem Jan Paweł II – Papież dialogu. Podniosłej i wzruszającej uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca życie wybitnego Polaka. Przedstawione zdjęcia nawiązywały do hasła Dnia Papieskiego pokazując przyszłego świętego rozmawiającego z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w różnych zakątkach naszego globu.
My również uczmy się ze sobą rozmawiać, uważnie słuchać drugiego człowieka. Błogosławiony Jan Paweł II nie unikał także rozmów z ludźmi innych wyznań.
Wszyscy przyłączyli się do śpiewania pieśni poświeconych Karolowi Wojtyle. Przepiękna dekoracja w barwach papieskich podkreślała nastrój radości, że tak wybitna osobowość jest naszym rodakiem.
Dodaj komentarz