Home   Z życia szkoły   100. rocznica urodzin Jana Pawła II

100. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja tego roku przeżywamy 100 rocznicę urodzin naszego WIELKIEGO RODAKA JANA PAWŁA II.  Jego prawdziwe imię i nazwisko to Karol Wojtyła. Urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach niedaleko Krakowa. Dla rodziców i przyjaciół był Lolkiem, wesołym i wrażliwym chłopcem. W historii naszego narodu zapisał się jako PAPIEŻ PRZEŁOMU. Zawsze rozumiał ludzi i ich problemy. Nie stronił od spotkań. Pielgrzymował do wielu krajów. Odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, odwiedzając ponad 130 krajów i około 900 miejscowości. Naszą Ojczyznę odwiedził aż 8 razy. Święty Jan Paweł II głosił Ewangelię całemu światu. Bardzo dużo uwagi poświęcał młodym ludziom.
Od dzieciństwa swoje życie powierzał Bogu w codziennej modlitwie. Trudne doświadczenia życia połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się Jego misja – Piotra naszych czasów.
Do dzisiaj wielu z nas powtarza słowa WIELKIEGO PAPIEŻA: „ OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI, NIE LĘKAJCIE SIĘ”.

Świadectwo chrztu Karola Wojtyły ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Tak uczciły 100 URODZINY PAPIEŻA dzieci z naszej szkoły:

Dawid Jach kl.5.                                                                         Jan Heinich kl.5.

Magdalena Różańska kl.4.                                   Milena Ziemińska kl.5.

Michalina Basa kl.7.

Prezentacja: Mikołaj Puzio JAN PAWEŁ II

Aleksandra Priebe kl.5.

Maja Prusinowska kl.2.

W obchody setnej rocznicy urodzin papieża właczyły się przedszkolaki z grupy Kubusia Puchatka: Kuba z rodzeństwem, Wanessa oraz Kacper z siostrą Natalią.

Wanessa Waśniewska

Tekst: Donata Sobkowska, Katarzyna Kurek.