Home   O szkole   Harcerze

Harcerze

Harcerstwo w naszej szkole

logo zhp male Od środy, 6 listopada swoją działalność rozpoczęła drużyna harcerska. W jej szeregach są:

Haręcka Patrycja, Kaźmierczak Sławomir, Kurek Stanisław, Piątek Olaf, Piwoński Kacper, RobaczewskaMałgorzata, Teper Oliwia, Bonkowski Bartłomiej, Buzała Klaudia, Gawroński Dawid, Gawrych Dawid, Klajna Małgorzata, Kruzel Justyna, Kubiak Martyna, Piwańska Kinga, Ratajczak Weronika, Szymczak Filip, Kurek Przemysław, Tarnowska Aneta.

Przed nimi okres trzymiesięcznej próby, podczas której przekonają się, czym jest harcerstwo i co znaczy być harcerzem. Dopiero po tym okresie, przystąpią do uroczystego przyrzeczenia harcerskiego i staną się pełnoprawnymi harcerzami.

Część umundurowania zafundował wójt gminy Dąbrowa, pan Marcin Barczykowski. Drużynowym, czyli opiekunem harcerzy jest pan Mateusz Szmańda.

Gminne obchody Dnia Niepodległości

logo zhp male11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Mateuszem Szmańdą i Ewą Janasek włączyli się w gminne obchody Dnia Niepodległości. O godzinie 13:00 w kościele NMP Królowej Polski w Dąbrowie rozpoczęła się msza za ojczyznę, którą uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gąsawy.Po mszy zespół NatanaEL ze Szczepanowa zaśpiewał pieśni patriotyczne. Wszyscy zebrani w uformowanym pochodzie przeszli pod Pomnik Niepodległości, gdzie odbył się apel poległych przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół w Dąbrowie. Harcerze  – Martyna Kubiak, Stanisław Kurek, Dawid Gawrych oraz Olaf Piątek nieśli pod monument zapalone znicze.  Następnie delegacje złożyły wieńce. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Ratajczak, Kinga Piwańska i  Przemysław Kurek. Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Dąbrowa serdecznie podziękował za udział w obchodach upamiętniających 11 listopada 1918 roku.

Betlejemskie Światło Pokoju

betlejemskieHarcerze z naszej szkoły brali udział w akcji Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień betlejemski trafił do nas z hufca ZHP w Mogilnie, przywieziony przez drużynowego Mateusza Szmańdę. Nasi harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju pani dyrektor, Dorocie Lucius. W czasie rorat w szczepanowskim kościele Światło zostało przekazane także księdzu proboszczowi Hubertowi Nowakowi. Stąd każdy mógł zabrać ogień do swojego domu. Więcej informacji na temat Betlejemskiego Światła Pokoju można znaleźć tutaj.

100_6797 DSC01981 DSC01982

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wospNasze harcerki: Weronika Ratajczak, Oliwia Teper, Aneta Tarnowska i Justyna Kruzel, jako wolontariuszki zbierały do puszek pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na uwagę zasługuje fakt, że Oliwia zebrała najwięcej pieniędzy spośród wszystkich wolontariuszy w gminie Dąbrowa. Gratulujemy!

CAM00056 CAM00057 CAM00058 CAM00059 CAM00062