Home   Nasza oferta

Nasza oferta

 Junior Sport

 Szkolna Kasa Oszczędnościowa

skoOd września w naszej szkoły realizowany jest programu edukacji finansowej- Szkolne Kasy Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie każde chętne dziecko:
• wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
• nauczy się zarządzać swoim mini budżetem,
• nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Nowe SKO to:
• Program przeznaczony dla uczniów od 6. do 13. roku życia.
• Serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla małych dzieci.
• Legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej. 

 Obiady

obiadyProponujemy jednodaniowy, smaczny obiad dostarczany przez restaurację Heaven w cenie 5,10 zł.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Smacznego! 

 Owoce w szkole

owoceEuropejski program realizowany przez Agencję Rynku Rolnego.
Od września w ramach programu „Owoce w Szkole”, uczniom klas I –III naszej szkoły dostarczane są owoce (jabłka, gruszki, truskawki) oraz warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), a także soki owocowe, warzywne lub owocowo – warzywne. W szkole realizowane są także działania edukacyjne propagujące zdrowe odżywianie.
Owoce do naszej szkoły dostarcza Przetwórnia Owocowo – Warzywno – Mięsna „Rafiński”. 

 Szklanka mleka

mlekoProgram Agencji Rynku Rolnego, realizowany w naszej szkole we współpracy z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską CUIAVIA z Inowrocławia. Każde chętne dziecko w ramach programu otrzymuje bezpłatnie mleko białe lub za dopłatą 0,21 zł mleko czekoladowe.
Uczniowie chętnie korzystają z tej oferty. 

 Sklepik szkolny

sklepik
Sklepik czynny:
codziennie przed lekcjami do godz. 9.00,
w dużą przerwę międzylekcyjną
oraz od 13.25 do 15.00. 

 Bunio, Franek, Ortofanek

ortoChętni uczniowie klas I – III mogą korzystać z czasopisma edukacyjnego dostosowanego treścią do możliwości i umiejętności uczniów. Czasopismo pojawia się w naszej szkole raz w miesiącu. 

 Filharmonia

nutkaTematy koncertów edukacyjnych na rok szkolny 2016/2017

WRZESIEŃ

MUZYKA I LITERATURA

Nowy sezon artystyczny rozpoczniemy od wakacyjnych wspomnień… literackich. Porozmawiamy o najciekawszych książkach na lato, a muzyką przeniesiemy dzieci w świat baśni
i pięknych opowieści, które dźwiękami zilustrowali wielcy kompozytorzy.

 

PAŹDZIERNIK

MUZYKA I ARCHITEKTIRA

Pragniemy zaprosić młodych słuchaczy do wizyty w miejscach, w których odbywają się koncerty
i przedstawienia muzyczne. Przedstawimy historię powstania sal koncertowych, porozmawiamy
o akustyce, przypomnimy savoir vivre młodego melomana.

 

LISTOPAD

MUZYKA I POEZJA

Listopad, z racji swojego refleksyjnego nastroju, nazywany jest miesiącem poezji. A poezja to coś pięknego, wzniosłego, przez wielu artystów wzbogacanego muzyką. Z połączenia muzyki i poezji powstały niezapomniane pieśni i piosenki artystyczne, patriotyczne, historyczne, ludowe, które nie tylko zaprezentujemy ale również wspólnie z publicznością wykonamy.

 

GRUDZIEŃ

MUZYKA I ŚWIĄTECZNE ZWYCZAJE

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, kojarzący się z ciepłem domowego zacisza, zapachem choinki, aromatem korzennych przypraw, z życzliwymi spojrzeniami bliskich
i wspólnym, radosnym śpiewem. Podczas grudniowego spotkania, przedstawimy najpiękniejsze kolędy różnych zakątków świata.

 

STYCZEŃ

MUZYKA I TANIEC

Karnawał to okres dobrej zabawy, tańca i radosnej muzyki. Zapraszamy zatem na polski bal
w rytmie: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka.

 

LUTY

MUZYKA I MALARSTWO

Dzieła malarskie wielokrotnie inspirowały kompozytorów, utwory muzyczne zaś były natchnieniem dla malarzy. O tym wzajemnym przenikaniu się sztuk porozmawiamy podczas lutowej audycji, przedstawimy utwory będące wynikiem natchnienia plastyczno – dźwiękowego. A może i słuchacze spróbują namalować muzykę?

 

MARZEC

MUZYKA I FILM

Muzyka od ponad 100 lat jest nieodzownym elementem „dziesiątej muzy”. Dlaczego? O tym właśnie porozmawiamy krótko po rozdaniu najważniejszych nagród filmowych – Oskarów. Przedstawimy także niezapomniane przeboje muzyki filmowej.

 

KWIECIEŃ

MUZYKA I TEATR

Specjalnym rodzajem scenicznych przedstawień teatralnych są przedstawienia muzyczne – opera, operetka i musical. W jaki sposób zbudowane są te dzieła?  Kto je tworzy ? Kto w nich występuje – na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć nie tylko słowem ale i odpowiednia muzyką.

 

MAJ

MUZYKA I MEDIA

Środki masowego przekazu – telewizja, radio, internet – to obecnie bardzo ważne elementy kultury masowej.. Media mogąc być popularyzatorem muzyki, ale także narzędziem muzycznych eksperymentów. A jakich? Przekonacie się podczas naszego spotkania.

 

CZERWIEC

MUZYKA I WAKACJE

Nareszcie wakacje! Zapraszamy na spotkanie pełne muzyki z różnych stron świata, zabrzmią utwory związane z wakacyjnymi podróżami i przeboje, które towarzyszą nam podczas letniego wypoczynku.

 Klub Bezpiecznego Puchatka

pobrane

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Program przygotowywany jest przez firmę Maspex – producenta kakao Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. Mamy nadzieję, że jako Rodzice i Opiekunowie również aktywnie włączycie się w program, by jak najpełniej przekazać dzieciom wiedzę, która pomoże im bezpiecznie i z radością wejść w nowy, nieznany świat.

W ramach „Klubu Bezpiecznego Puchatka” w naszej szkole odbywać się będą zajęcia, uczące Pierwszoklasistów najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Natomiast w listopadzie odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który ma sprawdzić wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa. Wierzymy, że tak utrwalone wiadomości zapewnią Pierwszoklasistom radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy.

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress