Home   Nasza oferta

Nasza oferta

 Warsztaty

Przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Mogilnie, w naszej szkole prowadzone będą warsztaty:

  • „Profilaktyka logopedyczna – co powinno zaniepokoić rodzica?”
  • „Mutyzm wybiórczy”

Zajęcia poprowadzi pani Magdalena Sobczyńska– logopeda PPP w Mogilnie.

 Zajęcia z wolontariuszkami

 Zuchy i harcerze

Zbiórki gromady zuchowej dla klas I – III odbywają się w poniedziałki pod opieką druhny Aleksandry Świder.

Drużyna harcerska spotyka się we wtorki. Opiekunem jest druh Mateusz Szmańda.

 Zajęcia sportowe SKS

Zajęcia dla uczniów klas IV – VIII prowadzone przez panią Magdalenę Nakielską-Krzemińską w poniedziałki i czwartki w godz. 15.15 – 16.15.

 Logopedia

Zajęcia dla uczniów klas 0 – III prowadzone przez panią Alicję Jaworską.

 Pedagog szkolny

Pan Dariusz Monkiewicz przyjmuje uczniów i rodziców we wtorki w godz. 10.55-11.40, w środy od 10.55 do 12.35 oraz w piątki od 10.55 do 11.40.

 Psycholog szkolny

 

 Kółko matematyczne

Zajęcia dla uczniów klas VII – VIII prowadzone przez panią Irenę Jasiek.

 Umiem pływać

20 zajęć pływania dla uczniów klasy II, których organizatorem jest Kujawsko – Pomorski Związek Pływacki. Cykliczne wyjazdy na basen pod opieką pani Alicji Jaworskiej.

 Zadania i łamigłówki dla sprawnej rączki i główki

„Zadania i łamigłówki dla sprawnej rączki i główki”. Dodatkowe zajęcia dla dzieci sześcioletnich prowadzone przez panią Katarzynę Kurek odbywają się we wtorki od 14.15-15.00

 Taniec

Zajęcia taneczne dla przedszkolaków prowadzi pan Arkadiusz Milarski.

 Szkolna Kasa Oszczędnościowa

skoKolejny już rok w naszej szkole realizowany jest programu edukacji finansowej – Szkolne Kasy Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie każde chętne dziecko:
• wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
• nauczy się zarządzać swoim mini budżetem,
• nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Nowe SKO to:
• Program przeznaczony dla uczniów od 6. do 13. roku życia.
• Serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla małych dzieci.
• Legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

Opiekunem jest pani Alicja Jaworska.

 Obiady

obiadyProponujemy jednodaniowy, smaczny obiad dostarczany przez restaurację Heaven z Chabska.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Smacznego! 

 Owoce w szkole

owoceProgram Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działający na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .
Od września w ramach programu „Owoce w Szkole”, uczniom klas I –V naszej szkoły dostarczane są owoce (jabłka, gruszki, truskawki) oraz warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), a także soki owocowe, warzywne lub owocowo – warzywne. W szkole realizowane są także działania edukacyjne propagujące zdrowe odżywianie.
Owoce do naszej szkoły dostarcza „TAURUS” Piotr Rafiński Barcin Wieś. 

 Mleko i jego przetwory

mlekoProgram Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działający na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizowany we współpracy z OSM Cuiavia Inowrocław. Każde chętne dziecko w ramach programu otrzymuje bezpłatnie mleko białe, jogurt lub kefir.
Uczniowie chętnie korzystają z tej oferty. 

 Zula i Zulek

Chętni uczniowie klas I – III mogą korzystać z czasopisma edukacyjnego dostosowanego treścią do możliwości i umiejętności uczniów. Czasopismo pojawia się w naszej szkole raz w miesiącu. 

 Filharmonia

nutkaTematy koncertów edukacyjnych na rok szkolny 2019/2020

PAŹDZIERNIK

Garść dźwięków, szczypta ciszy czyli rytm

Rytm jest wszędzie. Zaobserwować go można w przyrodzie i codziennym życiu –
w następstwie pór roku, dnia i nocy, a także przy oddychaniu czy chodzeniu.  Rytm
z pewnością odnajdziemy też w muzyce. Jak ważną rolę pełni, sprawdzimy wspólnie. Przekonamy się także, czy melodia może istnieć bez rytmu i czy sam rytm jest muzyką. Odkryjemy również możliwości, które skrywają dźwięki uwięzione w instrumentach rytmicznych.

 

GRUDZIEŃ

Bajkowa zima

Czy dźwiękiem można wyczarować zimowe pejzaże? Jak to zrobić? Jak o zimie pisali kompozytorzy? Czy w ogóle powstały muzyczne ilustracje? Na te i inne pytania odpowiemy podczas grudniowego spotkania. Zimową porą zagramy, a także zaśpiewamy rozmaite zimowe kompozycje. Nie zabraknie też znanych utworów świątecznych oraz kolęd, które wprowadzą nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

 

LUTY

Od kontredansa do dancingu

Taniec jest jedną z najstarszych sztuk. Był obecny we wszystkich epokach i kulturach. Doskonale wyraża myśli, uczucia oraz emocje człowieka. Może być wyrafinowaną sztuką lub widowiskowym pokazem sportowym. Pojawia się przy specjalnych okazjach, ale sprawdza się także w codziennych sytuacjach. O historii tańca opowiemy Wam podczas karnawałowego koncertu.

 

KWIECIEŃ

Legato, staccato, arpeggio…

Wiosenną porą, gdy pogoda jeszcze płata nam figle, będziemy szukać kolorów w muzyce. Choć barwa kojarzy nam się zwykle z malarstwem, jednak i dźwięki mają swoją barwę. Zależy ona nie tylko od rodzaju głosu czy instrumentu, ale także od różnych sposobów gry. Co kryje się we włoskich tajemniczych słowach legato, staccato, arpeggio? Na te pytania odpowiemy podczas kwietniowego koncertu poświęconego artykulacji.

 

CZERWIEC

Piosenka jest dobra na wszystko

Cykl audycji muzycznych zakończymy śpiewająco. Na ostatnim spotkaniu zaprezentujemy pozytywną moc śpiewu, a także zdradzimy sekrety poprawnej emisji głosu. Udowodnimy również, że śpiew to zdrowie! Podczas czerwcowego koncertu zaprezentujemy niebanalny repertuar wokalny. Zabrzmią poważne pieśni skomponowane przez znanych kompozytorów, ale też utwory popularne, które pozwolą nam zakończyć sezon z uśmiechem na twarzy. Nie zabraknie piosenek dedykowanych najmłodszym. Czy każdy może śpiewać? Zobaczymy.

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress