Home   Nasza oferta

Nasza oferta

 Warsztaty dla rodziców, dzieci i nauczycieli

Z inicjatywy pani Izabeli Karpińskiej, przy współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Mogilnie, w naszej szkole prowadzone są warsztaty:

  • Warsztaty dla nauczycieli „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej u dzieci – objawy i metody pracy” prowadzi pani Edyta Hernacka – psycholog PPP w Mogilnie
  • Warsztaty dla rodziców „Prawne aspekty pomocy rodzinom dzieci z niepełnosprawnością” – pedagogizacja rodziców prowadzi pani Edyta Hernacka – psycholog PPP w Mogilnie
  • Warsztaty dla uczniów kl. VII i VIII „Uwierz w siebie” prowadzi pani Klaudia Ratajska – psycholog PPP w Mogilnie

 Zajęcia z wolontariuszkami

Zajęcia muzyczne prowadzi wolontariuszka Ani z Armenii, uwielbiająca śpiewać i grać na gitarze..

Zajęcia odbywają się w środy:

– dla grupy młodszej od godziny 13.30 – 15.00
– dla grupy starszej od godziny 15.05 – 16.10

Zajęcia plastyczne prowadzi wolontariuszka Melda z Turcji, absolwentka wydziału malarstwa na ASP.

Zajęcia odbywają się w czwartki:

– dla grupy młodszej od godziny 13.30 – 15.00
– dla grupy starszej od godziny 15.05 – 16.20

 Zuchy i harcerze

Zbiórki gromady zuchowej dla klas I – III odbywają się w piątki pod opieką druhny Aleksandry Świder.

Drużyna harcerska spotyka się w poniedziałki (klasy VI – VIII) i we wtorki (klasa IV i V). Opiekunem jest druh Mateusz Szmańda.

 Zajęcia sportowe SKS

Zajęcia dla uczniów klas IV – VIII prowadzone przez panią Magdalenę Nakielską-Krzemińską w poniedziałki i czwartki w godz. 15.15 – 16.15.

 Logopedia

Zajęcia dla uczniów klas 0 – III prowadzone przez panią Alicję Jaworską.

 Pedagog szkolny

Pan Dariusz Monkiewicz przyjmuje uczniów i rodziców we wtorki w godz. 10.55-11.40, w środy od 10.55 do 12.35 oraz w piątki od 10.55 do 11.40.

 Psycholog szkolny

Pani Daria Kostrzewska zaprasza w środy od godziny 14.00 do 16.00.

 Kółko matematyczne

Zajęcia dla uczniów klas VII – VIII prowadzone przez panią Irenę Jasiek.

 Umiem pływać

20 zajęć pływania dla uczniów klasy II, których organizatorem jest Kujawsko – Pomorski Związek Pływacki. Cykliczne wyjazdy na basen pod opieką pani Alicji Jaworskiej.

 Zadania i łamigłówki dla sprawnej rączki i główki

„Zadania i łamigłówki dla sprawnej rączki i główki”. Dodatkowe zajęcia dla dzieci sześcioletnich prowadzone przez panią Katarzynę Kurek odbywają się we wtorki od 14.15-15.00

 Taniec

Zajęcia taneczne dla przedszkolaków prowadzi pan Arkadiusz Milarski.

 Szkolna Kasa Oszczędnościowa

skoKolejny już rok w naszej szkole realizowany jest programu edukacji finansowej – Szkolne Kasy Oszczędności. Dzięki udziałowi w programie każde chętne dziecko:
• wyrobi w sobie nawyk świadomego oszczędzania nawet małych kwot,
• nauczy się zarządzać swoim mini budżetem,
• nabędzie praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

Nowe SKO to:
• Program przeznaczony dla uczniów od 6. do 13. roku życia.
• Serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie dla małych dzieci.
• Legitymacja SKO dla dziecka stworzona na wzór karty płatniczej.

Opiekunem jest pani Alicja Jaworska.

 Obiady

obiadyProponujemy jednodaniowy, smaczny obiad dostarczany przez restaurację Heaven z Chabska.

Zapisy w sekretariacie szkoły.

Smacznego! 

 Owoce w szkole

owoceProgram Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działający na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .
Od września w ramach programu „Owoce w Szkole”, uczniom klas I –V naszej szkoły dostarczane są owoce (jabłka, gruszki, truskawki) oraz warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewka), a także soki owocowe, warzywne lub owocowo – warzywne. W szkole realizowane są także działania edukacyjne propagujące zdrowe odżywianie.
Owoce do naszej szkoły dostarcza „TAURUS” Piotr Rafiński Barcin Wieś. 

 Mleko i jego przetwory

mlekoProgram Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działający na podstawie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizowany we współpracy z OSM Cuiavia Inowrocław. Każde chętne dziecko w ramach programu otrzymuje bezpłatnie mleko białe, jogurt lub kefir.
Uczniowie chętnie korzystają z tej oferty. 

 Sklepik szkolny

sklepik
Sklepik czynny:
codziennie przed lekcjami do godz. 9.00,
w dużą przerwę międzylekcyjną
oraz od 13.25 do 15.00. 

 Zula i Zulek

Chętni uczniowie klas I – III mogą korzystać z czasopisma edukacyjnego dostosowanego treścią do możliwości i umiejętności uczniów. Czasopismo pojawia się w naszej szkole raz w miesiącu. 

 Filharmonia

nutkaTematy koncertów edukacyjnych na rok szkolny 2018/2019

WRZESIEŃ

Spacer alejkami Schönbrunn

Wiedeń nazywany jest miastem geniuszy i artystów. Niewątpliwie jest jednym z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych miast Europy. To właśnie tam skrzyżowały się losy trzech najwybitniejszych kompozytorów epoki klasycyzmu. Muzyka, choć napisana tak dawno, żyje do dziś, nie tylko w pejzażu Wiednia, o czym przekonamy się podczas pierwszego spotkania po wakacjach.

 

PAŹDZIERNIK

Włoska mozaika

Na początku jesieni zapraszamy w podróż do słonecznej Italii. Do Włoch przeniesiemy się za sprawą muzyki Antonio Vivaldiego, Luigiego Boccheriniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego. Porozmawiamy o włoskiej operze, podziwiać będziemy włoskie bel canto.

 

LISTOPAD

Jeszcze Polska nie zginęła

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie może zabraknąć muzyki patriotycznej. Walczyć i wzbudzać nastroje patriotyczne, sprzeciwiać się zaborcom można za pomocą muzyki, czego najlepszym przykładem są kompozycje Fryderyka Chopina, Michała Kleofasa Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza czy Ignacego Jana Paderewskiego. Podczas listopadowego spotkania będziemy podziwiać zasługi polskich patriotów przy muzyce na wskroś polskiej.

 

GRUDZIEŃ

Merry Christmas

W te grudniowe, mroźne dni, gdy wszystko przykryte jest śniegiem, rozgrzewać nas będą świąteczne przeboje! Grudniowe spotkanie wypełnią dźwięki najbardziej znanych świątecznych piosenek, amerykańskich hitów. Nie zabraknie zimowej muzyki z bajek i filmów. Sprawdzimy jak Boże Narodzenie świętują Amerykanie. Wspólnie zaśpiewamy nie tylko kolędy…

 

STYCZEŃ

Pod niebem Paryża

Przez wieki Francja była muzyczną potęgą. Dziś, głównie za sprawą Edith Piaf, kojarzy się wszystkim z francuskim chanson. Podczas styczniowego koncertu zabrzmią niezwykle romantyczne francuskie ballady i pieśni. W roli głównej zaprezentuje się czarujący akordeon, którego dźwięki przeniosą nas nad Sekwanę. Całość dopełni wspólnie wykonana francuska piosenka.

 

LUTY

Rosyjska szkoła baletowa

Czym są pointy, pas, paczka? Kim jest primabalerina? Czym zajmuje się choreograf? Na te pytania odpowiemy podczas karnawałowego spotkania. Przeniesiemy się do mroźnej Rosji, posłuchamy muzyki baletowej i rozgrzejmy się wykonując w jej rytmie piruety. Podziwiać będziemy historie opowiadane za pomocą tańca, wsłuchamy się w muzykę rosyjskich kompozytorów.

 

MARZEC

Hiszpański zawrót głowy

W marcu zaprezentujemy muzyczny przewodnik po Hiszpanii. Odwiedzimy między innymi Katalonię i Andaluzję. Muzyka hiszpańska porwie słuchaczy ekspresją i charakterem. Melodie grane na gitarze podkreślą dźwięki kastanietów. Nie zabraknie ognistego, pełnego temperamentu flamenco oraz rytmicznego bolero. Viva España!

 

KWIECIEŃ

Polak – Węgier dwa bratanki

To słynne wyznanie ponadnarodowej przyjaźni zna każdy Polak i każdy Węgier. Podczas kwietniowego koncertu sprawdzimy, czy głębokie przekonanie Polaków o podobieństwie obu narodów, dotyczy również muzyki. Spotkanie wypełnią kompozycje oparte na węgierskich motywach ludowych. Zabrzmią niezwykle efektowne czardasze. Nie zabraknie też polskich akcentów.

 

MAJ

Śpiewnik domowy

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin artysty. W maju, czyli miesiącu, w którym przyszedł na świat kompozytor, wsłuchamy się w jego twórczość. Poznamy dzieła twórcy opery narodowej, zajrzymy do Śpiewnika domowego, spróbujemy zaśpiewać jedną z trzystu zawartych w nim pieśni.

 

CZERWIEC

Z muzyką dookoła świata

Czas na muzyczną wycieczkę. Czerwcowy koncert bogaty będzie w zróżnicowane rytmy, ciekawe melodie i oryginalne brzmienia. Sezon artystyczny zakończymy przy muzyce z różnych krajów, a nawet kontynentów. Zabrzmią kompozycje najbardziej znane i lubiane przez publiczność.

 

 

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress