Home   Harcerze   Przyrzeczenie harcerskie

Przyrzeczenie harcerskie

6 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dąbrowie 19 harcerzy z naszej szkoły złożyło przyrzeczenie harcerskie. Natomiast zuchy z Dąbrowy i ze Słaboszewa przystąpili do obietnicy.

Na potrzeby tej uroczystości sala sportowa zamieniła się w leśną polanę. Wśród zielonych drzew ustawiono ognisko, wokół którego zasiedli harcerze i zuchy wraz z drużynowymi. Na trybunach zasiedli zaproszeni goście, m. in. komendant hufca w Mogilnie pani Barbara Bultrowicz, wójt gminy Dabrowa pan Marcin Barczykowski, dyrektorzy szkół oraz rodzice.

Odbyły się próby zuchowe, np. próba odwagi, próba sprawności. Nie obyło się także bez harcerskich śpiewów przy gitarze. Nawet szanowni goście śpiewali znane wszystkim: “Płonie ognisko w lesie”, czy “Stokrotkę”. Wszyscy harcerze otrzymali krzyże harcerskie a zuchy znaczki zuchowe. Pani komendant i pan wójt ufundowali dla każdego drobne upominki. Na zakończenie wszyscy harcerze, zuchy, rodzice i zaproszeni goście utworzyli jeden, wielki krąg i odśpiewali “Pieśń pożegnalną”.

Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

O uroczystości można również poczytać na stronie internetowej tygodnika Pałuki. Oto link.

GALERIA

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress