Home   Harcerze   Biwak harcerski „W Indiańskiej Wiosce”

Biwak harcerski „W Indiańskiej Wiosce”

Harcerze z naszej drużyny wzięli udział w biwaku harcerskim, który odbył się w dniach 19 – 20.06.2015 r. w Laskach Małych w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Beaty i Henryka Pokorskich. Wzięło w nim udział 55 zuchów i harcerzy z terenu naszej gminy.

Po zakwaterowaniu i zapoznaniu się z regulaminem biwaku, uczestnicy zostali podzieleni na 5 plemion indiańskich (Czerwone Wilki, Mroczne Kły, Apacze, Irokezi, Blade Twarze) oraz wprowadzeni w świat kultury, historii i obrzędów Indian. Pierwszym zadaniem każdego plemienia był wybór nazwy plemienia oraz imion indiańskich. Kolejne to  zbudowanie tipi i wykonanie totemu. Gdy już powstała wioska, odbył się pokaz mody indiańskiej no i oczywiście tańców przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Było to barwne widowisko, które skończyło się nadejściem ciemnej chmury i… rzęsistym deszczem. To był prawdziwy Taniec Deszczu. Po obiedzie rozwiązywaliśmy krzyżówki, szyfry, rozpoznawaliśmy tropy zwierząt. Pyszne ciasto drożdżowe z dąbrowieckiej piekarni uraczyło wszystkich. Wieczorem, jak przystało na harcerzy, pośpiewaliśmy piosenki przy ognisku. A przygrywał na gitarze dh Mateusz. Pierwszy dzień zakończyła dyskoteka.

Następny dzień zaczął się słoneczną pogodą i poranną gimnastyką. Po śniadaniu odbył się konkurs strzelania z łuku oraz marsz na orientację z wykonywaniem zadań, a było ich aż 10. Trasa prowadziła przez las. Każde plemię maszerowało samodzielnie. Na podsumowanie zdobytej wiedzy dotyczącej życia Indian przeprowadzony został test złożony z 14 pytań. Rywalizację międzyplemienną wygrali Apacze.

Właściciel gospodarstwa pan Pokorski też urozmaicił nam pobyt. Przeprowadził zawody w strzelaniu z wiatrówki oraz turniej warcabowy.

W czasie wolnym dużą popularnością, zwłaszcza wśród dziewcząt, cieszyła się siatkówka, a wśród chłopców piłka nożna.

Na podsumowującym apelu drużynowi odczytali rozkazy nadające zuchom sprawność „Indianina”, a harcerzom „Harcownika”.

Podczas biwaku odwiedzili nas Wójt pan Marcin Barczykowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie pan Paweł Brzykcy.

Projekt został dofinansowany z budżetu Gminy Dąbrowa i Starostwa Powiatowego w Mogilnie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress